ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST Finanses GDPR Ģimene Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Īpašuma tiesības Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Klimats Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība Labvēlīga vide LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Nodokļi Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Saruna

Cilvēktiesību garantijas Eiropā – saruna ar bijušo ECT priekšsēdētāja vietnieci

Saruna ar Angeliku Nusbergeri, kas ir bijusi Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnese un Eiropas Cilvēktiesību tiesas priekšsēdētāja vietniece. Kādas ir cilvēktiesību garantijas Eiropā un kāds bijis darbs Eiropas Cilvēktiesību tiesā?

Angelika Nusbergere (Angelika Nussberger) ir pazīstama vācu tiesību zinātņu profesore un slāvistikas zinātniece. Savas karjeras gaitā, viņa ieņēmusi dažādus amatus, gan pētniecības institūtos, gan Eiropas Cilvēktiesību tiesā. No 1993. līdz 2001. gadam Angelika Nusbergere strādāja Maksa Planka biedrības Starptautisko un salīdzinošo sociālo tiesību institūtā, tostarp, laikā no 1994. līdz 1995.gadam bijusi viestpētniece Hārvardas universitātē.  No 2001. līdz 2002. gadam viņa strādāja par juriskonsultu Eiropas Padomē, Strasbūrā. 2002. gadā Angelika Nusbergere ieguva habilitācijas grādu - augstāko akadēmisko kvalifikāciju, kādu Vācijā var iegūt zinātnieks, - ar disertāciju par starptautiskajām publiskajām tiesībām. 2002. gada oktobrī viņa tika iecelta par Ķelnes Universitātes Juridiskās fakultātes profesori un Austrumeiropas tiesību institūta direktori. 2010. gada 22. jūnijā Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja ievēlēja Nusbergeri par tiesnesi Eiropas Cilvēktiesību tiesā, pārstāvot Vāciju. 2017. gada februārī Nusbergere tika ievēlēta par Eiropas Cilvēktiesību tiesas priekšsēdētāja vietnieci. 2020. gada janvārī Nusbergere tika iecelta par Venēcijas komisijas locekli no Vācijas. 2020. gada februārī viņu iecēla par Bosnijas un Hercegovinas Konstitucionālās tiesas tiesnesi un 2020. gada jūlijā - par "Commission de réflexion sur la Cour de cassation 2020-2030" locekli, lai izstrādātu reformas saistībā ar Francijas Kasācijas tiesu.

Sarunā ar Angeliku Nusbergeri apspriesti jautājumi par viņas karjeras gaitu, tai skaitā, kā ir strādāt par tiesnesi ECT, kāpēc viņa izvēlējusies studēt slāvu valodas un kā tas palīdzējis viņas karjeras gaitā. Tāpat arī diskutēts, kādas ir cilvēktiesību garantijas Eiropas Savienības iedzīvotājiem un Eiropas Cilvēktiesību tiesas loma Eiropā. Saruna tikusi ierakstīta 2021.gada jūnijā.

Saruna ar Angeliku Nusbergeri pieejama šeit.