Iestatījumi

ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST Finanses GDPR Ģimene Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Klimats Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība Labvēlīga vide LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Nodokļi Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Seminārs

ERA seminārs: direktīva par uzņēmumu pienācīgu rūpību attiecībā uz ilgtspēju

2024. gada 10. septembris / tiešsaiste

Šāda gada 10. septembrī tiešsaistē norisināsies Eiropas Tiesību Akadēmijas (ERA) rīkotais seminārs par uzņēmumu atbildību vērtību ķēdēs. Seminārā tiks aplūkota pretrunīgi vērtētā direktīva par uzņēmumu pienācīgu rūpību attiecībā uz ilgtspēju (2024/1760) (turpmāk – direktīva). Direktīva stājās spēkā šā gada 25. jūlijā un dalībvalstīm ir pienākums to transponēt divu gadu laikā. Uzņēmumiem ieteikts jau šobrīd gatavoties jaunajiem pienākumiem un īstenot pienācīgu rūpību, lai identificētu un risinātu cilvēktiesību jautājumus savā darbībā un vērtību ķēdēs.

Seminārs pulcēs ekspertus, amatpersonas un ieinteresētās puses, lai skaidrotu no direktīvas izrietošos pienākumus, piemērojamās sankcijas par to neizpildi un mijiedarbību starp Eiropas Savienības un dalībvalstu tiesībām.

Seminārā plānots aplūkot šādus jautājumus:

  • Kādi uzņēmumi ir direktīvas tvērumā, to pienākumi, sankcijas;
  • Direktīva ES tiesību kontekstā – prasību pārklāšanās un risinājumi;
  • Jurisdikcija un piemērojamās tiesības;
  • Direktīvas prasību ievērošana praksē – pienācīgas rūpības īstenošana.

Seminārs paredzēts praktizējošiem juristiem, amatpersonām, ES iestāžu un pastāvīgo pārstāvniecību darbiniekiem, uzņēmumu un patērētāju pārstāvjiem, tiesnešiem, ieinteresētajām personām un akadēmiķiem.

Informācija par pieteikšanās kārtību atrodama ERA mājaslapā. Piesakoties līdz 10. augustam, dalības maksai piemērojas 10 % atlaide.

Semināra programma pieejama šeit.

ERA (Academy of European Law) ir Eiropas tiesību ekspertīzes un debašu centrs, kas piedāvā iespējas mācīties, diskutēt un veidot kontaktus ar labākajiem jomas ekspertiem. ERA mērķis ir veicināt izpratni par Eiropas Savienības tiesībām un labāko praksi šajā jomā, nodrošinot praktizējošiem juristiem no visas Eiropas apmācību, kā arī forumu apspriedēm un informācijas apmaiņai.