ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST Finanses GDPR Ģimene Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Īpašuma tiesības Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Klimats Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība Labvēlīga vide LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Nodokļi Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Kampaņa

Kampaņa “Man ir tiesības slimot, ārstēties un būt veselam! Mīti un realitāte”

Tiesībsargs rīko kampaņu, kas veltīta pacientu tiesībām.

Man ir tiesības slimot, ārstēties un būt veselam. Ko tas nozīmē un kā tas strādā reālajā dzīvē? Atslēgas vārdi – pacienta tiesības. Pacienta tiesības ir svarīga ikviena cilvēka dzīves sastāvdaļa. Tās ir aktuālas gan slimībā, gan veselībā, jo pacients ir ikviens cilvēks, kurš saņem vai vēršas pēc veselības aprūpes pakalpojuma. Nereti pacienta tiesības tiek pārprastas vai arī par tām ir nepilnīgas zināšanas, kas liedz tās pilnvērtīgi izbaudīt un īstenot. Rezultātā rodas mīti – plaši izplatīti, bet nepatiesi vai maldinoši priekšstati par kādu faktu vai situāciju. Mīti mēdz iesakņoties sabiedrības apziņā pat tad, ja tiem nav faktiska pamata. Tie var novest pie pārpratumiem starp pacientiem un mediķiem, vienlaikus sekmēt negatīvu ietekmi uz cilvēku izpratni un rīcību veselības aprūpes jomā. Reizēm cilvēki baidās slimot un arī ārstēties, jo ir apjukuši, nezinot, kas ir mīti un kas ir patiesība. Bet Tev ir tiesības būt veselam, tāpēc labi zināt, kā slimot un ārstēties gudri, īstenojot savas kā pacienta tiesības.

Tuvāko nedēļu laikā tiesībsargs lauzīs populārākos mītus pacientu tiesību jomā, atklājot realitāti, iespējamos un labākus rīcības variantus savu tiesību īstenošanā. Ne velti kampaņas vizuālajos materiālos būs attēlota cilvēku sarakste jeb čatiņš, jo daudzi mīti tā arī rodas un klīst no viena cilvēka pie otra. Spītējot savām bailēm, kuras mēdz piezagties situācijās, kad veselība sašķobījusies, vislabāk ir meklēt risinājumus. Tāpēc jo īpaši būtiski zināt, ko Tu drīksti vaicāt un kādas atbildes Tev ir tiesības saņemt. Vienlaikus, atgādinām, ka sarunai starp pacientu un ārstu ir jābūt cieņpilnai. Seko mums un dalies ar šo svarīgo informāciju, lai kopā lauztu mītus un veicinātu sabiedrības izpratni, un aizsargātu ikvienu pacientu Latvijā!

Kampaņas noslēgumā apkoposim visus Facebook kontā liktos kampaņas materiālus un ievietosim tos mājaslapā.