ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST GDPR Ģimene Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Īpašuma tiesības Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība Labvēlīga vide LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Noteikumi

Šī sadaļa skaidro, kā lietot cilvēktiesības.info, proti, izklāsta to lietošanas noteikumus. Cilvēktiesības.info lietošana uzskatāma par jūsu piekrišanu ievērot šos noteikumus.

Par cilvēktiesības.info

Cilvēktiesības.info ir cilvēktiesību ziņu, viedokļu un tematisko rakstu bezpeļņas platforma. Tā apvieno profesionāļus, akadēmiķus, studentus, nevalstiskās organizācijas un valsts institūcijas, ar mērķi informēt sabiedrību par Latvijai svarīgiem cilvēktiesību jautājumiem un notikumiem gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, aptverot gan tiesību aktus un notikumus, gan publikācijas, viedokļus un intervijas. 

Cilvēktiesības.info saturu veido redaktoru komanda, kuras vadībā darbojas īpaši reportieri, kas seko līdzi jaunumiem un gatavo ziņas par noteiktām jomām vai saistībā ar noteiktām organizācijām, kā arī autori, kas gatavo viedokļu un tematiskos rakstus. 

Šī platforma ir nevalstiskās organizācijas Baltic Human Rights Society inciatīva, kas uzsākta 2018. gadā, un tā ir sagatavota ar Eiropas Savienības Erasmus+ programmas, Kultūras ministrijas un Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Piekrišana lietošanas noteikumiem

Izvēloties lietot cilvēktiesības.info, lietotājs piekrīt šīs platformas lietošanas noteikumiem. Lietošanas noteikumi var tikt regulāri atjaunoti bez atsevišķa brīdinājuma. Lai iepazītos ar noteikumu aktuālo versiju, pievērsiet uzmanību publicēšanas datumam.

Atrunas

Cilvēktiesības.info un tās autori (t.i. redaktori, autori un reportieri) cenšas darīt visu iespējamo, lai šīs tīmekļa vietnes saturs būtu pareizs, precīzs, savlaicīgi atjaunots un pieejams, taču nekādas garantijas lietotājiem netiek sniegtas. Šī portāla lietošana un paļaušanās uz tās saturu ir katra lietotāja paša atbildība un tās autori neuzņemas nekādu atbildību ne par kādu kaitējumu, ne zaudējumiem, kas radušies šīs tīmekļa vietnes lietotājiem.

Cilvēktiesības.info un tās autori patur tiesības pievienot, atjaunot vai dzēst šīs vietnes saturu jebkurā laikā par to iepriekš nebrīdinot.

Cilvēktiesības.info saturs ir paredzēts vienīgi vispārīgai informēšanai. Lai gan platformā publicētais saturs ietver tiesību un juridiskus jautājumus un tajos tiek lietotas atsauces uz tiesību aktiem, tie paši nav uzskatāmi un uz tiem nevar atsaukties kā juridiski saistošiem dokumentiem.

Eiropas Komisija, Kultūras ministrija un Sabiedrības integrācijas fonds, kas līdzfinansē šo projektu, nav atbildīgas par šajā tīmekļa vietnē ietverto informāciju un tās iespējamo lietojumu.

Cilvēktiesības.info publicētie raksti satur ārējās saites uz citām tīmekļa vietnēm, dokumentiem un sociālajiem medijiem, lai nodrošinātu ērtu pieeju papildu saturam (t.i. līdzīgam saturam vai tādam, uz ko liktas atsauces tekstā) vai funkcijām (t.i. lai dalītos ar rakstiem vai tos komentētu). Cilvēktiesības.info un tās autori neuzņemamas nekādu atbildību par citu tīmekļa vietņu saturu, pieejamību un izmantošanu un nevar garantēt, ka tie ir precīzi, atjaunoti un pareizi. Šie lietošanas noteikumi, kā arī cilvēktiesības.info privātuma politika, attiecas tikai un vienīgi uz šo vietni un ne uz citām, ārējām vietnēm.

Jebkurš strīds, kas rodas saistībā ar šīs tīmekļa vietnes lietošanas noteikumiem, ir pakļauts Latvijas Republikas likumiem un jurisdikcijai.

Autortiesības

Izvēloties lietot cilvēktiesības.info, lietotājs atzīst, ka šī vietne un tās saturs ir aizsargāts ar intelektuālā īpašuma tiesībām.

Šīs vietnes satura (tekstu, attēlu un jebkura logo) pilnīga vai daļēja izmantošana ir atļauta vienīgi ar cilvēktiesības.info redaktoru vai attiecīgā satura autoru rakstisku piekrišanu.

©2018 rakstu autori (saturs) un Baltic Human Rights Society (platforma).

Satura publicēšana platformā

Cilvēktiesības.info redaktori aicina profesionāļus, akadēmiķus, studentus, nevalstiskās organizācijas un valsts iestādes publicēt ar cilvēktiesībām saistītus rakstus šajā platformā, lai dalītos ar plašāku sabiedrību un tādējādi veicinātu labāku izpratni par cilvēktiesībām.

Autortiesības uz sagatavoto un cilvēktiesības.info platformā publicēto saturu pieder tikai un vienīgi attiecīgajiem autoriem — gan indivīdiem, gan organizācijām. Autori ir pilnībā atbildīgi par saturu, kas publicēts viņu vārdā. Publicējot savus rakstus cilvēktiesības.info platformā, autori apliecina, ka rakstu saturs ir viņu pašu gatavots un publikācija nepārkāpj nevienas trešās puses tiesības un atbilstošos tiesību aktus. Autoriem ir tiesības papildināt, atjaunot vai dzēst saturu un sava profila informāciju jebkurā laikā un iepriekš nebrīdinot. Iepriekš minētais neaptver attēlus, jo uz tiem, lielākajā daļā gadījumu, jau ir atsevišķi pieteiktas autortiesības.

Cilvēktiesības.info platformā publicēto rakstu saturs atspoguļo tikai attiecīgo autoru pašu uzskatus un nostāju un nav uzskatāms par platformas redaktoru, partneru, sponsoru vai citu platformas autoru un reportieru viedokli. Eiropas Komisija, Kultūras ministrija un Sabiedrības integrācijas fonds, kas līdzfinansē šo projektu, nav atbildīgas par šajā tīmekļa vietnē ietverto informāciju un tās iespējamo lietojumu.

Privātums

Šī sadaļa nosaka un skaidro personas datu, kas iegūti cilvēktiesības.info ietvaros, apkopošanu, uzglabāšanu un izmantošanu. Kā vietnes cilvēktiesības.info veidotājs un uzturētājs, Baltic Human Rights Society (BHRS) rīkojas kā datu pārzinis, kas rūpējas par datu apstrādi un aizsardzību saskaņā ar atbilstošajiem normatīvajiem aktiem. 

Cilvēktiesības.info apkopo, uzglabā un izmanto šādus personas datus:

  • informāciju par lietotāja ierīci: IP adresi, ierīces modeli, ekrāna izmēru, interneta pārlūkprogrammu
  • lietotāja ierīces atrašanās vietu
  • informāciju, ko snieguši autori, publicējot savu saturu šajā vietnē, kas ar viņu piekrišanu pieejama publiski katra autora profila šķirklī

Cilvēktiesības.info izmanto šos datus, lai:

  • nodrošinātu labāko iespējamo vizuālo un tehnisko kvalitāti atbilstoši lietotāja ierīcei, ekrāna izmēram un interneta pārlūkprogrammai
  • apkopotu statistiku par vietnes izmantošanu un lietotāju pieredzi
  • atcerētos lietotāja sīkdatņu iestatījumus
  • izpildītu lietotāja prasības, piemēram, izmantojot Meklēšanas funkciju
  • novērstu vai ziņotu par krāpšanu vai citām prettiesiskām darbībām
  • nodrošinātu datu drošību

Nekāda informācija netiks nodota trešajām pusēm, izņemot gadījumus, kad lietotājs devis skaidru piekrišanu vai arī datu nodošanu pieprasa attiecīgie normatīvie akti. Gadījumos, kad lietotājs vēlas pārskatīt, labot vai atjaunināt mums nodoto informāciju, vai arī aizliegt tās turpmāku apstrādi, lūdzu, sazinieties ar mums.

Sīkdatnes

Cilvēktiesības.info izmanto īslaicīgas (session) un ilgtermiņa (persistent) sīkdatnes. Īslaicīgas sīkdatnes ievāc informāciju par lietotāja darbībām konkrēta vietnes apmeklējuma laikā, bet nepaliek uz lietotāja ierīces pēc apmeklējuma pabeigšanas. Ilgtermiņa sīkdatnes tiek izmantotas, lai identificētu lietotāju un saglabātu tā izvēles, un šīs sīkdatnes paliek uz lietotāja ierīces pēc apmeklējuma pabeigšanas.

Cilvēktiesības.info izmanto arī trešo pušu sīkdatnes, lai nodrošinātu drošu un ērtu vietnes darbību, kā arī lai veidotu iekšējo statistiku par vietnes izmantošanu un lietotāju pieredzi. Šīs sīkdatnes ir obligāti nepieciešamas vietnes darbības nodrošināšanai.

No izvēles sīkdatnēm cilvēktiesības.info izmanto Google Analytics pakalpojumus, kas nosūta par lietotāja darbībām ievākto informāciju Google serveriem. Google privātuma politika aizliedz nodot informāciju, kas atļautu personu identificēt (uzziniet vairāk par Google Analytics sīkdatnēm).

No izvēles sīkdatnēm, izmantojot cilvēktiesības.info, var atteikties, mainot sīkdatņu iestatījumus. Google Analytics sīkdatnes var aizliegt, no tām atsakoties. No visām sīkdatnēm var atteikties, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus.

 

Kontakti

Ja jums ir radušies kādi jautājumi saistībā ar šiem noteikumiem vai privātuma politiku, lūdzam jūs sazināties ar cilvēktiesības.info.