ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST GDPR Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Īpašuma tiesības Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Cilvēktiesību aktualitātes - saruna ar Nilu Muižnieku

Saruna ar Nilu Muižnieku, kas šobrīd ir Amnesty International Eiropas reģionālā biroja direktors. Sarunā aplūkoti aktuāli cilvēktiesību un demokrātijas jautājumi.

Nils Muižnieks ir ASV dzimis latviešu politologs un cilvēktiesību speciālists. Šobrīd viņš ieņem amatu Amnesty International kā Eiropas reģionālā biroja direktors. Savā karjeras gaitā ieņēmis dažādus nozīmīgus amatus cilvēktiesību jomā: Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs no 2012. gada līdz 2018. gadam, Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta (SPPI) direktors laika periodā no 2005. līdz 2012. gadam, kā arī Eiropas Komisijas pret rasismu un neiecietību direktors laikā no 2010. līdz 2012. gadam.

Neskatoties uz plašo interešu loku, Nils Muižnieks ar vieglumu spēj apvienot zināšanas par ekonomiku, drošību, cilvēktiesībām, politiku, vēsturi, vārda brīvību un cilvēku tirdzniecību. Viņa asprātīgās atbildes un personīgā pieredze palielina diskusijas vērtību. Sarunā apspriesti jautājumi par minoritāšu tiesībām, iekļaušanu, starptautisko kārtību, bēgļiem, kā arī gaidāmajiem izaicinājumiem Eiropai. Saruna tikusi ierakstīta neilgi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada sākumā. 

Saruna ar Nilu Muižnieku pieejama šeit.