ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST GDPR Ģimene Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Īpašuma tiesības Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība Labvēlīga vide LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Seminārs

ERA seminārs: Naida runa tiešaistē Eiropas Savienībā — juridiskie risinājumi

12.-13. decembris / Trīre

Šā gada 12. un 13. decembrī Trīrē norisināsies Eiropas Tiesību Akadēmijas (ERA) rīkotais seminārs par naida runu tiešsaistē Eiropas Savienībā un iespējamiem juridiskajiem risinājumiem. Seminārā tiks diskutēts par juridiskajiem izaicinājumiem, ar kuriem praktiķi saskaras, izskatot sūdzības par naida runu tiešsaistē. Tiks aplūkoti arī iespējamie risinājumi un atbildes uz šiem izaicinājumiem. 

Seminārā plānots aplūkot šādus jautājumus:

  • naida runas regulējums un tiesu prakses attīstība
  • ar satura kaitīguma izvērtējums
  • atbildības izņēmumi saskaņā ar e-komercijas direktīvu
  • privātpersonu pienākums nodrošināt tiesību piemērošanu
  • mākslīgā intelekta izmantošana naida runas apkarošanā
  • sūdzību procedūras
  • politiskās runas un naida runas salīdzinājums
  • pierādījumu iegūšana no tiešsaistes platformām
  • pakalpojumu sniegšanas noteikumi.

Seminārs paredzēts praktizējošiem juristiem, uzņēmumu juristiem, tiesnešiem, prokuroriem, valsts pārvaldes juristiem, starptautiskajām un nevalstiskajām organizācijām.

Dalībniekiem no Latvijas ir pieejama 40 % atlaide dalības maksai. Konferences programma un sīkāka informācija pieteikšanās kārtību ir atrodama ERA mājas lapā

ERA (Academy of European Law) ir Eiropas tiesību ekspertīzes un debašu centrs, kas piedāvā iespējas mācīties, diskutēt un veidot kontaktus ar labākajiem jomas ekspertiem. ERA mērķis ir veicināt izpratni par Eiropas Savienības tiesībām un labāko praksi šajā jomā, nodrošinot praktizējošiem juristiem no visas Eiropas apmācību, kā arī forumu apspriedēm un informācijas apmaiņai.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild raksta autors saskaņā ar Cilvēktiesības.info lietošanas noteikumiem.