Konkurss

Iespēja pieteikties praksei un pētniecībai ASV

Līdz 30. oktobrim esošie studenti vai nesenie augstskolu absolventi, kā arī pētnieki aicināti pieteikties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda stipendijām un atbalsta programmām, kas sniedz iespēju papildināt profesionālās zināšanas, paplašināt kontaktu loku starptautiskā vidē un iepazīt ASV kultūru. BAFF programmas piedāvā iespēju gūt starptautisku pieredzi jebkurā izvēlētajā jomā, arī cilvēktiesībās.

Prakses un pētniecības programmas

Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) profesionālās prakses programma paredz mērķtiecīgiem augstskolu studentiem un absolventiem doties uz ASV, lai 6–12 mēnešus strādātu kādā no Amerikas uzņēmumiem. Programmas dalībnieki saņem pilna apmēra stipendiju līdz 30 000 ASV dolāru, kas iekļauj visu nepieciešamo atbalstu — ceļa izdevumu segšanu, veselības apdrošināšanas izmaksas, līdzekļus ikdienas tēriņiem. Katram dalībniekam individuāli tiek piemeklēta viņa interesēm, zināšanām un karjeras plāniem atbilstoša prakses vieta.

Pētniecības programma sniedz finansējumu pētniekiem un zinātniekiem, kas vēlas veikt pētījumus ASV universitātēs vai pētniecības centros. Pieejamais finansējums vienam projektam ir līdz 60 000 ASV dolāru gadā, zinātnieki uz ASV var ņemt līdzi ģimenes locekļus, kā arī programmas laikā piedalīties divās konferencēs. Pētniecības programmas ilgums ir no sešiem līdz divpadsmit mēnešiem.

Būtiskākie kritēriji, izvēloties stipendiātus, ir kandidātu motivācija un skaidra nākotnes vīzija, vēlēšanās gūt starptautisku profesionālo pieredzi, kā arī labas angļu valodas zināšanas. Piesakoties programmām līdz oktobrim, stipendiju ieguvēji uz ASV dosies pēc 6–8 mēnešiem. Dalība Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda programmās ir bez maksas, stipendiātus izvēloties konkursa kārtībā.

Prakse Cilvēktiesību jomā

Ar BAFF programmu atbalstu arī topošie un esošie cilvēktiesību eksperti un praktiķi var gūt pieredzi ASV, darbojoties organizācijās un institūcijās šajā jomā. Šādu iespēju ir izmantojis Mārtiņš Birģelis, kas šobrīd ieņem juridiskā padomnieka amatu Saeimas Juridiskajā birojā. 2014. gadā viņš devās praksē uz ASV galvaspilsētu Vašingtonu, lai gūtu pieredzi organizācijā American Bar Association, Rule of Law Initiative. Kā atzīst pats Mārtiņš, tur gūtās zināšanas un prasmes viņam ir noderējušas veidojot karjeru cilvēktiesību jomā Latvijā.

Šī gada novembrī uz ASV dosies arī Cilvēktiesības.info redaktore Lolita Bērziņa. Arī Lolita praktizēsies Vašingtonā, kur Freedom House — vienā no atpazīstamākajām organizācijām izteiksmes brīvības aizsardzības jomā pasaulē — līdzdarbosies vairākos projektos mediju tiesību stiprināšanai dažādās pasaules valstīs.

Par BAFF

Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds darbojas Baltijas valstīs kopš 2010. gada rudens, finansējot jau 390 programmu dalībniekus. Fonda misija ir stiprināt saikni starp ASV un Igauniju, Latviju un Lietuvu, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un reģiona attīstību.

Kontaktinformācija:
Ilze Bembere
BAFF stipendijas Latvijā
e-pasts:
tel: 67035270