Ielūgums

Medijpratība: kritiskā domāšana, digitālo datu analīze, rakstība

14. novembris 10:30–17:00 / Eiropas Savienības māja, Sarunu zāle, Aspazijas bulvāris 28 / Dalība bez maksas

Nevalstiskā organizācija Baltic Human Rights Society un cilvēktiesību portāls Cilvēktiesības.info organizē interaktīvas darba grupas medijpratības veicināšanai un aicina pievienoties arī jūs.

Interneta mediju un tehnoloģiju straujās attīstības laikmetā arvien vairāk cilvēku ir iespēja ne tikai informācijai piekļūt, bet arī iejusties tās radītāja lomā. Tāpēc bieži, un pamatoti, dzirdam pieminām medijpratības nozīmi — vai protam pieejamo informāciju kritiski izvērtēt un vai paši spējam radīt kvalitatīvu saturu? Informācijas daudzveidība ir liels ieguvums, bet tās lietošana un radīšana ir arī atbildība. 

Šo apsvērumu vadīti, cilvēktiesību ziņu portāla Cilvēktiesības.info redaktori, autori un reportieri ir nolēmuši paaugstināt savu medijpratību un vēlamies šādu iespēju piedāvāt arī citiem interesentiem. Tāpēc 14. novembrī organizējam interaktīvas darba grupas, kurās gūsim ieskatu digitālās informācijas analīzē, apgūsim rakstību internetā un izaicināsim sevi domāt kritiski. 

Darba grupas vadīs:

  • Medijpratība un digitālās informācijas analīze — Nika Aleksejeva, Datu skolas programmas vadītāja Latvjā, Atlantic Council DFRLab digitālo datu pētniece
  • Kritiskā domāšana — Ramón Martínez, DARE Network (Demokrātijas un cilvēktiesību izglītība Eiropā) kritiskās domāšanas treneris
  • Rakstība internetā — Ieva Ozola, CUBE satura stratēģijas eksperte

Aicinām ikvienu interesentu mums pievienoties, iepriekš reģistrējoties šeit vai aizpildot formu zemāk. Dalība bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots. Pasākumā būs organizētas pusdienas un divas kafijas pauzes ar uzkodām.

Pasākumu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.