Iestatījumi

ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST Finanses GDPR Ģimene Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Klimats Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība Labvēlīga vide LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Nodokļi Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Ielūgums

Medijpratība: kritiskā domāšana, digitālo datu analīze, rakstība

14. novembris 10:30–17:00 / Eiropas Savienības māja, Sarunu zāle, Aspazijas bulvāris 28 / Dalība bez maksas

Nevalstiskā organizācija Baltic Human Rights Society un cilvēktiesību portāls Cilvēktiesības.info organizē interaktīvas darba grupas medijpratības veicināšanai un aicina pievienoties arī jūs.

Interneta mediju un tehnoloģiju straujās attīstības laikmetā arvien vairāk cilvēku ir iespēja ne tikai informācijai piekļūt, bet arī iejusties tās radītāja lomā. Tāpēc bieži, un pamatoti, dzirdam pieminām medijpratības nozīmi — vai protam pieejamo informāciju kritiski izvērtēt un vai paši spējam radīt kvalitatīvu saturu? Informācijas daudzveidība ir liels ieguvums, bet tās lietošana un radīšana ir arī atbildība. 

Šo apsvērumu vadīti, cilvēktiesību ziņu portāla Cilvēktiesības.info redaktori, autori un reportieri ir nolēmuši paaugstināt savu medijpratību un vēlamies šādu iespēju piedāvāt arī citiem interesentiem. Tāpēc 14. novembrī organizējam interaktīvas darba grupas, kurās gūsim ieskatu digitālās informācijas analīzē, apgūsim rakstību internetā un izaicināsim sevi domāt kritiski. 

Darba grupas vadīs:

  • Medijpratība un digitālās informācijas analīze — Nika Aleksejeva, Datu skolas programmas vadītāja Latvjā, Atlantic Council DFRLab digitālo datu pētniece
  • Kritiskā domāšana — Ramón Martínez, DARE Network (Demokrātijas un cilvēktiesību izglītība Eiropā) kritiskās domāšanas treneris
  • Rakstība internetā — Ieva Ozola, CUBE satura stratēģijas eksperte

Aicinām ikvienu interesentu mums pievienoties, iepriekš reģistrējoties šeit vai aizpildot formu zemāk. Dalība bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots. Pasākumā būs organizētas pusdienas un divas kafijas pauzes ar uzkodām.

Pasākumu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.