ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST GDPR Ģimene Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Īpašuma tiesības Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība Labvēlīga vide LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Tiesu izspēle

RJA studenti piedalās Nirnbergas tiesu izspēlē Vācijā

Šī gada 24. jūlijā Rīgas Juridiskās augstskolas studenti piedalījās Nirnbergas Moot Court, kur pārstāvēja skolu tiesu izspēlē krimināltiesībās.

Nuremberg Moot Court

Nirnbergas tiesu izspēle ir starptautiska tiesu izspēle, kas notiek Nirnbergas Tieslietu pilī. To organizē International Nuremberg Principles Academy un Fridriha–Aleksandra universitātes Erlangenas–Nirnbergas starptautisko krimināltiesību pētījumu nodaļa (Friedrich–Alexander University Erlangen–Nuremberg International Criminal Law Research Unit). Ikgadējā tiesu izspēlē piedalās komandas no 60 pasaules valstīm, kurus vērtē nozares speciālisti, augsti zināmi tiesneši, akadēmiķi un citi praktiķi.

Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) komandu pārstāvēja — Ilze Elizabete Strazda, Linda Ingeborga Kronberga, Kristiāna Plāte, Gabriela Fomina un Kalvis Logins. Īpašu paldies par izrādīto atbalstu komanda vēlas izteikt RJA, jo īpaši direktorei Ievai Rācenājai, kā arī Mārim Vainovskim, Eversheds Sutherlands Bitāns vecākajam partnerim par iespēju piedalīties šajā tiesu izspēlē.

Ņemot vērā, ka starptautiskās krimināltiesības neietilpst RJA bakalaura studiju programmā, izspēlei nepieciešamās zināšanas dalībnieki apguva patstāvīgi. Komanda izsaka lielu pateicību RJA pasniedzējiem un juristiem Kristapam Tamužam, Arinai Melsei, Ilzei Tralmakai un Dainim Pudelim par sniegto palīdzību, lai sagatavotos tiesas izspēles mutiskajai daļai.

Dalībnieki skaidro, ka izspēles formāts noteica, ka iekļūšanu astotdaļfinālā primāri nodrošināja divas uzvaras atlases kārtās:

Mūsu komanda guva uzvaru vienā no izspēlēm, taču otrajā ar ļoti mazu punktu atšķirību piekāpāmies komandai no University of Eastern Piedmont (Itālija). Neskatoties uz to, šī bija ārkārtīgi noderīga pieredze, izmēģinot savus spēkus kā šajā tiesību jomā, tā augsta līmeņa starptautiskā tiesu izspēlē. Esam ne vien labāk iepazinuši starptautiskās krimināltiesības, bet arī guvuši iespēju mācīties gan no tiesnešu ieteikumiem, kas palīdzēs nākotnē veiksmīgāk startēt gan citās izspēlēs, gan profesionālajā vidē, gan no augsta līmeņa komandām, no kurām daudzas jau padziļināti apguvušas šo priekšmetu un varēja dalīties ar mums ar savām zināšanām.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild raksta autors saskaņā ar Cilvēktiesības.info lietošanas noteikumiem.