Konference

2022. gada Cilvēktiesību konference

4. novembris / 9.30-15.00 / Rīgas Juridiskā augstskola, Strēlnieku iela 4-k2, Rīga, un tiešsaiste

© RJA

2022. gada 4. novembrī notiks Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) organizētā ikgadējā konference par aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem Latvijā Cilvēktiesības Latvijā un Eiropā: jaunie izaicinājumi. Konference tiks translēta tiešsaistē no Rīgas Juridiskās augstskolas. Konference notiks latviešu valodā, no plkst 9:30-15:00.

Konferencē piedalīsies Eiropas Savienības tiesas tiesnese un RJA profesore Dr. Ineta Ziemele, Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis Dr. Mārtiņš Mits, Latvijas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs, Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās biroja vadītāja Elīna Luīze Vītola, un citi. Konferenci atklās RJA rektors Dr. Adams Čarnota un Dr. Mārtiņš Mits. 

Diskusijas laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar Latvijai aktuāliem jautājumiem, kas šobrīd ir nozīmīgi kopējā Eiropas cilvēktiesību aizsardzības jomā, tiks aplūkotas Eiropas Cilvēktiesību tiesas aktualitātes un jaunākie Eiropas Cilvēktiesību tiesas nolēmumi Latvijas lietās. Konferences otrajā daļā tiks runāts par Tiesu neatkarības standarta konsolidāciju jaunākajā ECT un EST judikatūrā, kā arī notiks nesen iznākušā grāmatas Cilvēktiesības pasaulē un Latvijā otrā izdevuma lasījumi. 

RJA uzsāka ikgadējās cilvektiesību konferences organizēšanu 2006.gadā, atsaucoties uz toreizējās Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesneses, RJA profesores Inetas Ziemeles ierosinājumu. Cilvēktiesību konference ir ieņēmusi stabilu vietu Latvijas akadēmisko un profesionālo pasākumu klāstā. To plaši apmeklē visdažādāko juridisko profesiju pārstāvji – Satversmes un vispārējās jurisdikcijas tiesu tiesneši un to palīgi, prokurori, advokāti, ministriju ierēdņi, Saeimas deputāti un Juridiskā biroja pārstāvji, tiesībsarga un nevalstisko organizāciju pārstāvji, studenti. Apvienojot akadēmisko un profesionālo aspektu, diskusijas cenšas sniegt ieskatu aktuālajās Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas piemērošanas problēmās Latvijā, veicināt izpratni par problēmu cēloņiem un risinājumiem to novēršanai. Tādēļ diskusija pirmkārt ir domāta tiem, kuru profesionālā darbība ir saistīta ar Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas ievērošanas nodrošināšanu, taču tā ir noderīgs informācijas avots par cilvēktiesību aizsardzības aktualitātēm Latvijā ikvienam interesentam. Pakāpeniski konferences ietvaros tiek arvien vairāk vērtētas Latvijas Republikas Satversmes, ECK un citu starptautisko cilvēktiesību dokumentu mijiedarbības Latvijas tiesiskajā telpā.

Konferences tiešraide būs pieejama RJA mājas lapā un Facebook vietnē.

Reģistrācija dalībai konference

Konferences programmas projekts