ANO Augstā komisāre cilvēktiesību jautājumos paziņo par amata termiņa beigām

Evan Schneider / UN
ANO Augstā komisāre cilvēktiesību jautājumos Mišela Bačeleta (Michelle Bachelet) šodien, 13. jūnijā, paziņoja, ka uzsākusi savu pēdējo sesiju šajā amatā. Proti, viņa neplāno tikt ievēlēta uz otro termiņu, jo vēlas atgriezties Čīlē pie savas ģimenes. Kopā ar šo paziņojumu Bačeletas kundze Twitter aicinājusi valstis atrast kopīgu sākumpunktu un no tā - risinājumus kopīgajiem cilvēktiesību izaicinājumiem.
 
Kā ziņojām jau iepriekš, Bačeleta darbu ANO Augstās komisāres cilvēktiesību jautājumos uzsāka 2018. gadā un iepriekš viņa bijusi Čīles prezidente, turklāt kā pirmā sieviete šajā amatā.
 
Runā, kuras ietvaros izteikts iepriekšminētais paziņojums pirms tā publicēšanas Twitter, Bačeleta arī uzsvēra, ka viņas birojs šobrīd strādā pie ziņojuma par cilvēktiesību situāciju Ķīnas rietumu rajonā, kur, atbilstoši plaši izplatītām apsūdzībām, pret uiguru izcelsmes cilvēkiem tiekot īstenota nepamatota aizturēšana, cietsirdīga attieksme un piespiedu darbs. Tomēr tieši šīs 2022. gada maija vizītes Ķīnā dēļ komisāri kritizējuši gan nevalstisko organizāciju, piemēram, Human Rights Watch, gan arī tādu valstu kā ASV pārstāvji, norādot uz potenciālo Ķīnas propogandas ietekmi Bačeletas vērtējumā.
 
Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild raksta autors saskaņā ar Cilvēktiesības.info lietošanas noteikumiem.