ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST GDPR Ģimene Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Īpašuma tiesības Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība Labvēlīga vide LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Konference

Erasmus+ Žana Monē konference “Konstitucionālā likumdošana un pamattiesības”

25.–26. aprīlis / Rīgas Juridiskā augstskola, Strēlnieku iela 4-k2, Rīga / Dalība bez maksas

© RJA

Rīgas Juridiskā augstskola (RJA) rīko Erasmus+ Žana Monē konferenci “Konstitucionālā likumdošana un pamattiesības”, kas notiks 25. un 26. aprīlī. Šis būs trešais pasākums Eiropas Savienības Erasmus+ programmas atbalstītajā četru konferenču sērijā, kas veltītas pamattiesībām Eiropas Savienības robežās. 

Konferences diskusijās, paneļdiskusijās un prezentācijās tiks pētītas sarežģītās attiecības starp ES dalībvalstu “nacionālo suverenitāti” un ES kā “vērtību sabiedrības” attīstību un līdzsvara iespējas starp tām. Kādi ir kritēriji “kopīgo vērtību” interpretācijai? Vai un kā Eiropas Savienības Tiesas tiesību likuma attīstībai vajadzētu ietekmēt šo vērtību interpretāciju? Kādas ir ES dalībvalstu “kopīgās konstitucionālās tradīcijas” un kā tās varētu attīstīties nākotnē? 

Konferencē uzstāsies pasniedzēji, juristi, tiesneši un valsts ierēdņi no Eiropas Savienības dalībvalstīm. 

Galvenie runātāji:

  • Egils Levits, Judge at the Court of Justice of the European Union,
  • Inga Reine, Judge at the General Court of the European Union,
  • Dr Ineta Ziemele, President of the Constitutional Court of Latvia, Professor, Riga Graduate School of Law,
  • Dr. Anneli Albi, Professor of European Law, Law School, University of Kent,
  • Dr. Armin Cuyvers, Associate Professor of European Law, Europa Institute of Leiden University,
  • Dr. Tuomas Ojanen, Professor of Constitutional Law, University of Helsinki,
  • Dr. Juha Raitio, Professor of European Law, University of Helsinki. 

2019. gada 25.–26. aprīlis
Rīgas Juridiskās augstskola, Strēlnieku ielā 4-k2, Rīga

Konferences darba valoda ir angļu. 

Detalizēta konferences programma sekos.

Reģistrējies (vietu skaits ierobežots)

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild raksta autors saskaņā ar Cilvēktiesības.info lietošanas noteikumiem.