ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST GDPR Ģimene Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Īpašuma tiesības Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība Labvēlīga vide LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Saruna

Ko nozīmē būt Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesim - saruna ar Mārtiņu Mitu

Saruna ar Mārtiņu Mitu, kas šobrīd ir Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis. Kā strādā Eiropas Cilvēktiesību tiesa un kāds ir tiesneša darbs?

Mārtiņš Mits ir juridisko zinātņu doktors un šobrīd ir Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis Strasbūrā, Francijā. Šajā amatā Mārtiņš Mits stājās 2015. gada 3. septembrī. Mārtiņš Mits ir trešais no Latvijas ievēlētais tiesnesis Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Pirms viņa amatu pildīja šī brīža Latvijas valsts prezidents Egils Levits un pašreizējā Eiropas Savienības tiesas tiesnese Ineta Ziemele. Pirms stāšanās tiesneša amatā Mārtiņš Mits aktīvi iesaistījās akadēmiskajā vidē, pildot dažādu amatu pienākumus savā karjeras gaitā. No 2008. gada līdz 2015. gadam viņš bija Rīgas Juridiskās Augstskolas prorektors. Savukārt no 1999. gada līdz 2012. gadam darbojās kā Rīgas Juridiskās Augstskolas lektors.

Intervijas laikā viņš dalījās ar vērtīgām atziņām par Eiropas Cilvēktiesību tiesas iekšējām procedūrām un lietu izskatīšanas hierarhiju. Mēs pieskārāmies arī tiesneša darba emocionalitātei un objektivitātei. Viņš arī pastāstīja, kādos gadījumos ir atteicies no lietām un kāpēc.

Intervija pieejama šeit.