ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST GDPR Ģimene Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Īpašuma tiesības Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība Labvēlīga vide LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Lekcija

Lekcija žurnālistiem un satura veidotājiem “Izteiksmes brīvības robežas un to aizsardzība internetā”

Baltic Human Rights Society sadarbībā ar Rīgas Juridisko augstskolu organizē lekciju žurnālistiem un satura veidotājiem “Izteiksmes brīvības robežas un to aizsardzība internetā”.

Baltic Human Rights Society un Rīgas Juridiskā augstskola vienojušās par sadarbību, lai veidotu lekciju ciklu cilvēktiesībās profesionālajām mērķa grupām, kuru darbs saistīts ar cilvēktiesību piemērošanu. Cilvēktiesības ir būtisks tiesību sistēmas aspekts, un tās ir ļoti svarīgas taisnīguma un vienlīdzības veicināšanai. Baltic Human Rights Society un Rīgas Juridiskā augstskola ir apņēmušās nodrošināt izglītību un resursus dažādu jomu, bet jo īpaši juridiskās jomas profesionāļiem, lai palīdzētu izprast un īstenot cilvēktiesību principus savā darbā.

Lekciju cikla otrā lekcija “Izteiksmes brīvības robežas un to aizsardzība internetā” žurnālistiem un satura veidotājiem norisināsies 2023. gada 30. martā no plkst. 10:00 līdz 13:00  tiešsaistē Zoom platformā.

Lekciju vadīs PhD. Lolita Buka – nevalstiskās organizācijas Baltic Human Rights Society vadošā pētniece un juriste. Lolita ir specializējusies tādās tiesību nozarēs kā cilvēktiesības un mediju tiesības, īpašu uzsvaru liekot uz šo tiesību realizāciju digitālajā vidē.

Šī lekcija sniegs vērtīgas atziņas un praktisku informāciju žurnālistiem un satura veidotājiem par to, kā izteiksmes brīvība darbojas interneta vidē un kā to tajā aizsargāt. Lekcijā tiks apskatīti sekojoši jautājumi:

  • Kas ir izteiksmes brīvība
  • Kādi izteiksmes veidi ir aizsargāti
  • Kā izteiksmes brīvība tiek ierobežota
  • Tiesību uz privāto dzīvi un izteiksmes brīvības mijiedarbība 

Lai apmeklētu lekciju, lūdzam reģistrēties šeit.

Lekciju cikls tiek organizēts ar Aktīvo Iedzīvotāju fonda un Eiropas Savienības Erasmus+ programmas finansiālu atbalstu.