ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST GDPR Ģimene Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Īpašuma tiesības Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība Labvēlīga vide LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Konference

2023. gada Cilvēktiesību konference

2. novembris / 10,00-15.00 / Rīgas Juridiskā augstskola, Strēlnieku iela 4-k2, Rīga, un tiešsaiste

2023. gada 2.novembrī notiks Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) organizētā ikgadējā konference par aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem Latvijā “Cilvēktiesības Latvijā un Eiropā – kad sportā ienāk cilvēktiesības”. Konference tiks translēta tiešsaistē no Rīgas Juridiskās augstskolas. Konference notiks latviešu valodā, no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Konferencē piedalīsies Eiropas Savienības Tiesas tiesnese un RJA profesore Dr. Ineta Ziemele, Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis Dr. Mārtiņš Mits, Valsts prezidenta padomniece likumdošanas un starptautisko tiesību jautājumos, bijusī Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce, jurists Latvijas Pastāvīgajā Pārstāvniecībā Eiropas Savienībā Briselē, sporta tiesību speciālists Edgars Gūte, Latvijas Antidopinga biroja direktors Mārtiņš Dimants un citi. Konferenci atklās Latvijas Republikas tieslietu ministre Dr. Inese Lībiņa-Egnere, RJA rektors Dr. Adams Čarnota un Dr. Mārtiņš Mits.

Eiropā un pasaulē turpinās nopietnu krīžu laiks, kas tiešā veidā skar cilvēktiesību aizsardzības efektivitāti. Latvijā pēdējā gadā daudzi cilvēktiesību jautājumi bijuši ziņu virsrakstos. Kara apstākļos Latvijā īpaši priekšplānā izvirzās valsts drošības jautājums. Valsts drošība veidojas no daudziem faktoriem. Katra iedzīvotāja Satversmē un starptautiskajos cilvēktiesību dokumentos noteikto tiesību aizsardzība arī veido valsts drošību. Šādā kontekstā ikgadējā cilvēktiesību konferencē atskatīsimies uz aktuāliem spriedumiem Eiropas Cilvēktiesību tiesā un Eiropas Savienības Tiesā, stāsta RJA profesore Ineta Ziemele. 

Latvijā šis ir bijis sporta uzvaru gads un uzvaras tik trauksmainā laikā ir nepieciešamas. Taču sports arī nav varējis izvairīties no daudziem tiesību jautājumiem. Tieši otrādi, sportā ir daudzi un sarežģīti tiesību, tostarp, cilvēktiesību jautājumi. Tādēļ pirmo reizi konferences tradīcijā paskatīsimies uz sportu no cilvēktiesību perspektīvas viedokļa.

Konferences tiešraide būs pieejama RJA mājas lapā un Facebook vietnē, kā arī portālos juristavards.lv un lsm.lv

RJA uzsāka ikgadējās Cilvēktiesību konferences organizēšanu 2006.gadā, atsaucoties uz toreizējās Eiropas Cilvēktiesību Tiesas tiesneses, RJA profesores Inetas Ziemeles ierosinājumu. Cilvēktiesību konference ir ieņēmusi stabilu vietu Latvijas akadēmisko un profesionālo pasākumu klāstā. To plaši apmeklē visdažādāko juridisko profesiju pārstāvji – Satversmes un vispārējās jurisdikcijas tiesu tiesneši un to palīgi, prokurori, advokāti, ministriju ierēdņi, Saeimas deputāti un Juridiskā biroja pārstāvji, tiesībsarga un nevalstisko organizāciju pārstāvji, studenti. 

Apvienojot akadēmisko un profesionālo aspektu, diskusijas cenšas sniegt ieskatu aktuālajās Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas piemērošanas problēmās Latvijā, veicināt izpratni par problēmu cēloņiem un risinājumiem to novēršanai. Tādēļ konference pirmkārt ir domāta tiem, kuru profesionālā darbība ir saistīta ar Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas ievērošanas nodrošināšanu, taču tā ir noderīgs informācijas avots par cilvēktiesību aizsardzības aktualitātēm Latvijā ikvienam interesentam.

Reģistrācija dalībai konferencē

Konferences programmas projekts