Prakse

Jauns resurss ECT jaunākajām atziņām vienuviet

Eiropas Cilvēktiesību tiesa atver ikvienam iekšējās lietošanas platformu “Knowledge sharing”. Šī platforma ir noderīgs rīks, lai uzzinātu par jaunākajiem Eiropas Cilvēktiesību tiesas nolēmumiem apkopotā veidā.

© ECT

No 2022. gada 18. oktobra Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atvērusi publiskai piekļuvei un lietošanai platformu Knowledge sharing. Platforma ir bijis iekšējās lietošanas instruments jau gadiem un kalpojis kā neaizstājams palīgs tiesas juristiem ikdienas darbā.

Platformu uztur Eiropas Cilvēktiesību tiesas sekretariāts. Tajā ir atrodama jaunāko tiesas nolēmumu analīze un apkopojumi, kas sakārtoti tematiskā veidā. Tāpat plaformā pieejami tematiskie ceļveži par konkrētu Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas pantu piemērošanu. Platforma tiek atjaunināta katru nedēļu. Šis rīks ir neatsverams atbalsts līdzās jau labi zināmajai Eiropas Cilvēktiesību tiesas nolēmumu datubāzei HUDOC.

Platforma pieejama šeit.

Video pamācība par platformu pieejama šeit.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild raksta autors saskaņā ar Cilvēktiesības.info lietošanas noteikumiem.