ANO Bads Bērnu tiesības Cilvēka cieņa Cilvēka orgānu tirdzniecība Cilvēktiesības Cilvēktiesību gids Cilvēktiesību izglītība Cilvēktirdzniecība Dati Demokrātija Dezinformācija Diskriminācija Droša vide Dzimumu līdztiesība ECK ECSR ECT Eiropas Komisija Eiropas Padome Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Eiropas Savienības Pamattiesību harta Eiropas Sociālā harta Enerģētika ES EST Finanses GDPR Ģimene Humanitārās tiesības ICC ICJ Ieslodzījuma vietas Ilgtspējīga attīstība Imigrācija Integrācija Interneta starpnieki Internets Invaliditāte Īpašuma tiesības Izglītība Jaunatne Jaunrades brīvība Karš Kibernoziedzība Kibervardarbība Klimata krīze Klimats Konkurss Korupcija Kriminālprocess Laba pārvaldība Labvēlīga vide LGBT LU Mājokļa un korespondences neaizskaramība Mākslīgais intelekts Mediji Medijpratība Migrācija Minoritātes Nabadzība Naida runa Necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās aizliegums Nodarbošanās brīvība Nodokļi Patvērums Personas dati Pilsoniskā sabiedrība Preses brīvība Rase Reliģijas brīvība Sabiedrības līdzdalība Satversmes tiesa SCOTUS Seksuālā ekspluatācija Seniori Sievietes Sociālās un ekonomiskās tiesības Sociālie tīkli Spīdzināšanas aizliegums Taisnīga tiesa Tehnoloģijas Tiesības uz brīvību un drošību Tiesības uz dzīvību Tiesības uz īpašumu Tiesības uz privāto dzīvi Tiesībsargs Tiesiskā vienlīdzība Tiesu varas neatkarība Trauksmes celšana Ukraina UNESCO Uzņēmējdarbība Valsts dienests Vārda brīvība Vardarbība Vēlēšanas Veselība Vides piekļūstamība Vides tiesības Viendzimuma laulība Viendzimuma pāru aizsardzība Vienlīdzīgas iespējas Žurnālisms Rādīt visas tēmas

Diskusija

Klimata un cilvēktiesību dialogs

Baltic Human Rights Society sadarbībā ar Rīgas Juridisko augstskolu un cilvēktiesību pašpalīdzības platformu Cilvēktiesību Gids organizē diskusiju ar jomu ekspertiem par to, kā cilvēktiesību aizsardzība virza klimata pārmaiņu mazināšanu.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa 2024. gada aprīlī ir pieņēmusi spriedumus trīs ar klimatu saistītās lietās. Paralēli klimata un cilvēktiesību tiesvedības aktīvi norisinās nacionālā līmenī dažādās valstīs. Tādēļ pasākuma organizatori vēlas rosināt diskusiju par to, kāda ir šī klimata un cilvēktiesību mijiedarbība, kā lietas par klimatu tiek virzītas gan nacionālā, gan Eiropas līmenī un kāda ir Latvijas, kas stereotipiski tiek saukta par “zaļu” valsti, situācija un kapacitāte klimata un cilvēktiesību jomā? Vai arī Latvijā drīzumā tiks iztiesātas klimata un cilvēktiesību lietas?

Diskusija ar jomu ekspertiem norisināsies 28. maijā no plkst. 14:00 līdz 16:00 Rīgas Juridiskajā augstskolā. 

Pasākuma laikā jomu eksperti dalīsies ar savu pieredzi un uzskatiem. Tēmu ievadīs Client Earth cilvēktiesību eksperte Ilze Tralmaka, pēc kā diskusijas dalībnieki moderatora vadībā apspriedīs aktuālākos šo jomu jautājumus.

Reģistrācija pasākumam: https://forms.gle/z8efG7K1ULHNLj8c9